Technologie

Systemy uzdatniania wody dla przemysłu spożywczego

Nikt chyba nie ma wątpliwości, jak ważna jest czysta, bezpieczna woda w procesie przygotowywania żywności do spożycia. Sektor spożywczy jest jednym z najważniejszych w każdej gospodarce, dlatego warto robić wszystko, aby był on odpowiednio dofinansowany. Umożliwi to bowiem korzystanie z najnowszych technologii i sprzętów, które zdecydowanie usprawnią produkcję.

To jednak nie wszystko. Każda firma działająca w tej branży jest zmuszona do przestrzegania niezwykle surowych norm związanych z higieną, bezpieczeństwem biologicznym, jak również ochroną środowiska. Z tego właśnie względu oczyszczalnie wody mają obecnie mnóstwo pracy, dzięki której są w stanie wspomóc producentów żywności. Ogromnym ułatwieniem w tym przypadku wydaje się zastosowanie nowych technologii wodnych.

Z czego warto korzystać?

Biorąc pod uwagę dostępne na rynku rozwiązania, szczególnie ważne wydają się tu systemy uzdatniania wody, dzięki którym może ona zostać wykorzystana nie tylko jako składnik żywności, ale również element istotny w procesie produkcji żywności. Jakiekolwiek błędy w tym względzie przełożą się nie tylko na gorszą jakość poszczególnych produktów, ale również mogą stanowić realne zagrożenie dla konsumentów.

Z tego też powodu firmy odpowiedzialne za oczyszczanie wody korzystają między innymi z takich rozwiązań jak techniki membranowe (m.in. odwrócona osmoza i nanofiltracja), systemy SBR czy też technologie Berkefeld PurBev oraz Biobed Advanced. Wszystko po to, aby woda spełniała wszystkie, nawet najsurowsze wymogi.

To jednak nie wszystko. Omawiane firmy realizują również nowoczesne metody oczyszczania ścieków ( z użyciem między innymi fermentacji beztlenowej), sposoby usuwania i przetwarzania tłuszczów, osadów i produktów pochodnych, a także odzysk, recykling i ponowne użycie wody. Wszystko to realizowane jest z wykorzystaniem najlepszych urządzeń, systemów i technologii, przeznaczonych dla przemysłu spożywczego, a także dla wielu innych gałęzi gospodarki.

Dodaj komentarz