Motoryzacja

Ramki do tablic motocyklowych

Spośród wszystkich mniejszych i większych akcesoriów motocyklowych, szczególnej uwagi wymagają dostępne na rynku ramki pod tablice, które spełniają kilka bardzo ważnych funkcji. Z tego powodu nie należy decydować się na pierwsze lepsze produkty, bez dokładnej analizy oferty produktowej.

Do czego potrzebne są ramki? Pozwalają one przede wszystkim na sprawny montaż tablic, bez konieczności wykonywania skomplikowanych czynności, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wygląd motocyklu. Drugą funkcją jest ich zabezpieczenie przed wypadnięciem. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas jazdy z dużą prędkością. W takich warunkach łatwo o odczepienie się rejestracji, dlatego ramki wydają się wręcz kluczowym elementem wyposażenia.

Nie każdy wie jednak, że ramki do tablic rejestracyjnych mogą również pełnić funkcje reklamowe. Ich niewielka powierzchnia jest jak najbardziej wystarczająca, aby umieścić na niej różnego rodzaju materiały promocyjne. Mowa tu na przykład o nazwie i logotypie firmy czy też danych kontaktowych. Z tego powodu na tego typu ramki reklamowe często decydują się wypożyczalnie pojazdów, firmy przewozowe i szkoły nauki jazdy.

Bez względu na funkcje, jakie ma spełniać ramka, przed jej zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na jakość jej wykonania. Konieczne są wytrzymałe materiały, które nie poddają się łatwo uszkodzeniom, a przy tym są odporne na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak chociażby wilgoć, promieniowanie UV czy też zmienne temperatury oraz intensywne zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz