Motoryzacja

Kiedy wykonać badanie techniczne samochodu?

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, po drogach poruszać mogą się wyłącznie pojazdy dopuszczone do ruchu. Decyduje o tym ważny przegląd, który przeprowadzany jest na stacjach kontroli pojazdów.

Jego ważność wynosi rok. Dlaczego tak krótko? Związane jest to oczywiście z chęcią kontroli nad tym, w jakim stanie znajdują się samochodu poruszające się na drogach. Przez 12 miesięcy dojść może bowiem do różnego rodzaju awarii, które sprawią, ze dany pojazd stanie się niebezpieczny. Tyczy się to zwłaszcza aut wiekowych. Coroczne kontrole mają więc na celu sprawdzić, czy nadal nadają się one do użytku. Jak już wspomnieliśmy, takie badanie przeprowadza stacja kontroli. Ursus to jedna z tych dzielnic, w której działa wiele tego typu podmiotów. Oczywiście nie oznacza to, że należy decydować się na pierwszą lepszą stację. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować rynek i wybrać najlepszą ofertą.

Stacja kontroli pojazdów – Warszawa Ursus

Po każdym przeglądzie wskazywana jest data następnego badania. Przed tym terminem kierowca musi odwiedzić stację ponownie, by sprawdzić, czy posiadany przez niego pojazd nadal może poruszać się po drogach.

Jeśli w trakcie kontroli wykryte zostaną jakieś nieprawidłowości, konieczna okaże się wizyta u mechanika w celu naprawy wadliwych elementów. Wizytę w stację warto zaplanować odpowiednio wcześniej, tak aby mieć czas na ewentualne zlikwidowanie wspomnianych wad. Na szczęście oferta rynkowa jest tak szeroka, że każdy jest w stanie wykonać badanie w dogodnym dla siebie terminie.

Dodaj komentarz