Technologie

Badania ortopedyczne z użyciem rezonansu magnetycznego

Dokładna analiza kończyn i ich elementów pozwala w sposób skuteczny określić ewentualne nieprawidłowości, schorzenia czy też uszkodzenia. Umożliwia także przygotowanie dokładnej drogi leczenia, bez względu na to, czego ma dokładnie dotyczy.

Na to wszystko pozwala rezonans. Warszawa to jedno z tych miast, w którym działa wiele placówek gwarantujących obrazowanie z użyciem nowoczesnych aparatów, opartych na sprawdzonych technologiach. Dzięki nim lekarz specjalista jest w stanie postawić skuteczną diagnozę. Im szybciej to zrobi, tym lepiej. Z tego powodu pojawiających się dolegliwości pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować.

Rezonans magnetyczny bez skierowania – czym zajmują się kliniki prywatne?

Warto w tym miejscu podkreślić, że omawiana technika pozwala na dokładne sprawdzenie każdej części ciała. Nic więc dziwnego, że jest ona tak często wykorzystywana w ramach wielu badań ortopedycznych.

Na co mogą liczyć pacjenci? Na bardzo długiej liście znajduje się między innymi rezonans magnetyczny kolana, barku, nadgarstka, łokcia, ramienia, dłoni, uda, kolana, łydki, stawku skokowego, a także stopy. Do tego dochodzą rezonanse stawów – krzyżowo-biodrowych, biodrowych, skroniowo-żuchwowych i mostkowo-obojczykowych.

Jak widać, badania są bardzo zróżnicowane. Między innymi z tego powodów decydują się na nie osoby aktywne, pracujące fizycznie, a także seniorzy. Decyzja o wykonaniu rezonansu może należeć do lekarza, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby sam pacjent zgłosił się do kliniki prywatnej. Nie potrzebuje skierowania, zawsze może liczyć na dość szybki dostęp do nowoczesnych aparatów, które zapewniają wysoką precyzję obrazowania, a także odpowiedni komfort. Między innymi ze względu na krótki czas trwania badania i niewielki hałas generowany przez sprzęt.

Biorąc to pod uwagę, zawsze warto decydować się na ofertę wyłącznie sprawdzonych klinik, które mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych pacjentów.

Dodaj komentarz