Porady

Jak szybko przeprowadzić rozwód?

Wizja zakończenia małżeństwa nigdy nie jest przyjemna. Nie chodzi już tylko o zakończenie relacji, która najczęściej trwa przecież co najmniej kilka lat. Rozwód musi być przecież przeprowadzony w sądzie, co wiąże się z procesem. Jeśli dochodzi do tego podział majątku czy podział opieki nad dziećmi, postępowanie sądowe może trwać nawet kilka lat. Jak rozwieźć się szybko i bez niepotrzebnych konfliktów? Wiele zależy od nastawienia małżonków, którzy chcą unieważnić zawarcie związku małżeńskiego.

W sieci znajdziemy wiele informacji na temat sprawnego przeprowadzania rozwodów. Wystarczy wpisać hasło typu „dobry adwokat warszawa”, by poznać podstawy procesów sądowych o tym charakterze. Jeśli małżonkowie są zgodni co do zaprzestania związku małżeńskiego i potrafią pójść na kompromisy, sprawa rozwodowa może być tylko jedna, a rozwód zostanie orzekany przez sąd szybko. Takie postępowania mają miejsce najczęściej wtedy, gdy rozwód następuje bez orzekania o winie, kiedy małżonkowie nie mają wspólnego majątku, którym mieliby się podzielić ani dzieci, nad którymi opiekę mają sprawować. Sprawy rozwodowe mogą przejść też bezproblemowo, jeśli małżonkowie wypracują ugodę i nie będą walczyć w sądzie o swoje prawa.

Czym zajmuje się adwokat rozwodowy warszawa?

Jeśli proces rozwodowy jest skomplikowany, zaleca się zatrudnienie adwokata, który specjalizuje się w rozwodach. To on pomoże przejść przez sprawy sądowe sprawnie, bez stresu i co najważniejsze, z satysfakcjonującym wynikiem. Pamiętajmy, że spory rozwodowe najczęściej toczą się o pieniądze oraz dzieci, ale w tym drugim przypadku należy brać pod uwagę przede wszystkim dobro osób małoletnich. To dlatego dobry adwokat zaleci w pierwszej kolejności mediacje, które najczęściej kończą się porozumieniem zwaśnionych małżonków. Nie chodzi o to, że do rozwodu nie dojdzie wcale, ale z całą pewnością będzie on przeprowadzony szybciej.

Pamiętajmy również, że w każdym przypadku małżonkom, którzy nie widzą już sensu trwania w małżeństwie, proponuje się separację. To czas, który nierzadko pozwala zdecydować się na walkę o dobre relacje. Separacja w wielu przypadkach prowadzi do zaniechania postępowania sądowego o charakterze rozwodowym. To ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że każdego roku w Polsce dochodzi do coraz większej ilości trwałych rozłamów małżeństw.

Dodaj komentarz