Technologie

Efekty keratynowego prostowania włosów – technologia w branży Beauty

Salony fryzjerskie z roku na rok oferują nam coraz to nowocześniejsze zabiegi pielęgnacyjne dla naszych włosów. Nie są one kojarzone już tylko z miejscem gdzie strzyżemy, farbujemy i układamy swoje włosy. W zasadzie coraz więcej kobiet korzysta z różnego rodzaju innowacyjnych zabiegów na włosy których zadaniem jest odbudowa, regeneracja i zdrowy wygląd.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg który jest oferowany w zasadzie przez każdy salon fryzjerski, Poznań jest miastem w którym znajdziemy wielu profesjonalistów w tej dziedzinie. A wszystko za sprawa tego że efekty zabiegu są widoczne od razu, cały zabieg jest nieinwazyjny, a włosy są gładkie proste i zregenerowane. Efekt włosów jak z reklamy utrzymuje się zazwyczaj od dwóch do trzech miesięcy, jednak wszystko zależy od tego jak dbamy o swoje włosy po zabiegu z keratyny. Z czasem keratyna wypłukuje się z naszych włosów, a te znowu stają się nieposłuszne, matowe jednym słowem brzydkie i trudne do dyscyplinowania. Keratyna to białko które jest naturalnym budulcem naszych włosów, jednak wraz z licznymi zabiegami jakie wykonujemy na co dzień jak suszenie, prostowanie czy farbowanie oraz rozjaśnianie włosów sprawiają że keratyna zostaje uszkodzona. Dzięki zabiegowi jakim jest keratynowe prostowanie włosów mamy możliwość odbudowania tej osłonki, jednak jeżeli chcemy aby efekty odbudowanych włosów pozostały z nami na długo zabieg ten musimy systematycznie powtarzać. Jeżeli zależy nam na jak najdłuższym i jak najbardziej spektakularnym efekcie warto aby zabieg ten przyprowadził dobry fryzjer, który doskonalone wie co robi i zna preparaty na których pracuje.

Po zabiegu keratynowego prostowania włosy są bardzo miękkie i miłe w dotyku, a przy tym również lśniące. Jeżeli zależy nam na jak najdłuższym efekcie warto zastosować prawidłową pielęgnację. Po pierwsze dbajmy o to aby włosy tuz pi zabiegu nie były myte przynajmniej przez dwa dni, aby preparat mógł się jak najlepiej wchłonąć. Druga bardzo istotna kwestia to stosowanie szamponów oraz odżywek bez siarczanów czy tez takich typowo przeznaczonych do włosów po keratynowym prostowaniu. Starajmy się myć włosy nieco rzadziej niż wcześniej, wszystko zależy tez od skłonności włosów do nieprzetłuszczania się jednak częste mycie również może spowodować wypłukiwanie się keratyny.

Dodaj komentarz