Technologie

Jak wybierać kosmetyki (proces produkcji i surowce kosmetyczne)?

Już dawno udowodniono, że chemicznych substancji wcale nie trzeba spożywać, by te przedostawały się do naszego organizmu. Bez problemu mogą trafiać one przez skórę, a my bardzo często im ten proces ułatwiamy. Podpowiadamy, jakie środki kosmetyczne stosować na co dzień, by nie tylko dbać o pielęgnację ciała, ale eliminować również ingerencję toksyn i innych niekorzystnych czynników.

Jak Polacy wybierają kosmetyki?

Liczy się przede wszystkim wygląd opakowania, cena, a następnie zapach. Mówimy tu o kosmetykach, takich jak szampony, odżywki, mydła, żele pod prysznic czy balsamy do skóry całego ciała. Chociaż świadomość konieczności stosowania produktów naturalnych wśród polskiego społeczeństwa wzrasta, to niestety nadal bardzo rzadko patrzymy na skład. Czy zdajesz sobie sprawę, że największe koncerny kosmetyczne nie tylko testują produkowane przez siebie kosmetyki na zwierzętach, ale dodają też rozmaite aromaty czy barwniki z chemicznym składem? Aromat i kolor rzeczywiście kusi, ale takie surowce kosmetyczne nie są dla nas zdrowe.

Więcej informacji na temat surowców kosmetycznych: https://www.kaczmarek-komponenty.pl/surowce-dla-przemyslu-kosmetycznego/

Czytaj etykiety

Okazuje się, że dzisiaj bez problemu znaleźć można kosmetyki bezpieczne i naturalne, a przy tym niedrogie. Wystarczy poszukać produktów rodzimych producentów, którzy nawet farby do włosów są w stanie stworzyć bez chemii. Ważne jest czytanie opisu danego preparatu. Każdy producent ma obowiązek zawierania na opakowaniu informacji o składzie. Najlepiej wybierać te z wyciągami roślinnymi, naturalne emolienty. Im więcej w składzie „E”, tym gorzej. Krótki, prosty skład pozwoli nam uzyskać taki sam efekt pielęgnacyjny, a przy tym zachowamy optymalne bezpieczeństwo dla własnego zdrowia. Weźmy pod uwagę, że medycyna naturalna była znana już wieki temu, a kobiety niemalże od zawsze realizowały różnego rodzaju zabiegi upiększające i pielęgnacyjne. Wtedy stworzono je na bazie zdrowych składników, jakie dostępne były dzięki dobrodziejstwu natury. Warto do tych tradycji powrócić, by cieszyć się piękną skórą i zdrowiem przez długi czas.

Używaj zgodnie z przeznaczeniem

Każdy produkt kosmetyczny ma określone działanie, a konsumenci muszą zwracać na ten aspekt szczególną uwagę. Krem przeciwzmarszczkowy nie będzie dobrą opcją dla nastolatki, a balsam do skóry przesuszonej nie sprawdzi się w przypadku tej z tendencją do przetłuszczania. Kosmetyki nie muszą być też drogie, te dobre znaleźć można w każdej drogerii. Priorytetem jest natomiast poświęcenie dosłownie chwili, by wybierać te właściwe.

Dodaj komentarz