Hobby

5 niedrogich i przydatnych gadżetów kempingowych

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym obozowiczem, czy dopiero zaczynasz, posiadanie odpowiednich gadżetów kempingowych może mieć ogromne znaczenie. Od pomocnych aplikacji po niezbędne narzędzia — te gadżety pomogą Ci maksymalnie wykorzystać czas spędzony na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy to jesteś doświadczonym survivalowcem, czy dopiero zaczynasz, posiadanie odpowiedniego sprzętu może wiele zmienić. Oto pięć gadżetów survivalowych, które są zarówno przydatne, jak i niedrogie.

zestaw przetrwania EDC i apteczka przenośnaZestaw przetrwania EDC i apteczka przenośna

W sieci można się spotkać z różnymi gadżetami survivalowymi. Noże, piły, krzesiwo, karty przetrwania, czy kompas są zawartością zestawu przetrwania, który warto mieć przy sobie, gdy planuje się wycieczkę do lasu lub w góry, ale i nie tylko. Szczególnie że prosty z pozoru scyzoryk może się okazać bardzo pomocny podczas wykonywania różnych czynności i nawet do zwykłego otwierania opakować z jedzeniem. Zestaw przetrwania może się różnić w zależności od jego funkcjonalności i można go samemu skompletować. W ten sposób możesz umieścić w nim zapałki, baterie lub sztućce. Tak stworzone EDC jest wygodne w transporcie i zawiera mało miejsca. Jako jego uzupełnienie warto pomyśleć o apteczce przenośnej, w której skład oprócz opatrunków będzie wchodzić koc termiczny i woda utleniona.

powerbank

Powerbank, czyli przenośny bank energii w sytuacji kryzysowej

Powerbank powinien znaleźć w plecaku każdej osoby wybierającej na wycieczkę nie tylko do lasu, ale i również podróż służbową. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz naładować telefon, czy zasilić latarkę, powerbank zawsze się przyda. Przenośny bank energii może uratować życie podczas biwakowania. Możesz nim naładować telefon lub inne małe urządzenia w przypadku wyczerpania baterii. Wybierz taki, który jest lekki i łatwy do spakowania, dzięki czemu nie będziesz musiał dźwigać ciężkiej ładowarki. Nie mniej zwróć uwagę na jego pojemność, która ma ogromne znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem może się okazać powerbank o pojemności minimum 15000 mAh. Wiele powerbanków mimo wskazywanej pojemności ma znacznie mniejszą, co może świadczyć o słabej jakości akumulatorach. Dlatego przed zakupem najlepiej jest dokładnie przeanalizować wszystkie parametry konkretnego modelu powerbanka.

latarka czołowa

Jaka latarka na biwak jest najlepsza?

Światło to podstawa, szczególnie jeśli dookoła nas jest las. Obecnie na rynku dostępne są różne latarki, które różnią się funkcjami oraz parametrami. Na pewno w Twoim ekwipunku powinna się znaleźć latarka czołowa, która jest idealna na nocne wędrówki lub czytanie w namiocie po zmroku. Ważne jest, żeby latarka posiadała gniazdo usb, dzięki któremu będzie mieć możliwość zasilenia jej z powerbanka. Ponadto zwróć uwagę na siłę światła, jaką ona zapewnia, posiadane tryby oraz pojemność akumulatora.

kuchenka turystyczna

Kuchenka turystyczna sposobem na walkę z głodem

Głód jest Twoim wrogiem i pamiętaj o tym przygotowując się na każdą wyprawę. Tutaj ważne jest przygotowanie prowiantu, który będzie zawierał odpowiednio zbilansowane menu. Planujesz wyprawę do głuszy na dzień lub dwa? To z pewnością musisz pomyśleć o ciepłych posiłkach i tutaj przychodzi z pomocą kuchenka turystyczna. Bowiem jest to świetna inwestycja dla każdego, kto uwielbia biwakować. Jest to łatwy sposób na gotowanie w podróży i może być używany na wiele różnych sposobów. Na rynku jest dostępnych wiele różnych rodzajów przenośnych kuchenek, więc należy przeprowadzić rozeznanie, aby znaleźć ten, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twoich potrzeb. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest kuchenka na kartusze, które nie wiele kosztują i łatwo zmieszczą się w plecaku.

Pamiętaj, że wyżej wymienione gadżety biwakowe mają charakter uzupełniający. Nie powinny one stanowić podstawy Twojego bagażu do wyprawy survivalowej, czy wycieczki w góry. Dlatego przed planowaniem takiej przygody zalecamy zapoznanie się z dobrymi praktykami przygotowania i postępowania podczas takich wypraw. Ponadto szczególnie ważny jest zdrowy rozsądek oraz umiejętność odpowiedniego zachowania się w sytuacjach kryzysowych, co pozwoli Ci poradzić sobie w trudnych warunkach.

Dodaj komentarz