Technologie

Telefonia internetowa rozwiązaniem na drogie połączenia

Telefonia internetowa to nowoczesne rozwiązanie na stare problemy. Jest to technologia pozwalająca na dzwonienie przez łącze internetowe. Korzystanie z niej jest niesamowicie proste i opłacalne, zwłaszcza dla firm.

Tanie rozmowy dla biznesu

Dzięki telefonii internetowej wprowadzisz w swojej firmie rozwiązania pozwalające na tanie rozmowy, krajowe i międzynarodowe. Dzięki wykorzystaniu protokołu VoIP koszty utrzymania telefonów w biurach są istotnie mniejsze niż przy tradycyjnych telefonach. Kolejną zaletą jest to, że dzwoniąc przez operatora telefonii internetowej zatrzymujemy swoje numery. A jest to istotne, zwłaszcza w przypadku firm z długim stażem lub dużą ilością klientów.

Telefonia internetowa a mobilność

Oprócz atrakcyjnej ceny, telefonia internetowa zapewnia też niesamowitą mobilność, która jest przecież ważna dla wielu firm. Na czym owa mobilność polega? Otóż nadawca wiadomości telefonicznej nie mogąc się dodzwonić na numer X, po pewnym czasie zostaje przekierowany na numer Y, i tak dalej. Nadawca nie czuje różnicy w jakości połączenia, a takie rozwiązanie zapewnia ciągłość i gwarancje odbioru połączenia. Takie rozwiązanie okaże się przydatne dla firm o międzynarodowym zasięgu z filiami w różnych zakątkach globu.

Jakie są wady telefonii internetowej?

Telefonia internetowa ma dużo zalet, ale posiada jedną znaczącą wadę. Połączenie w telefonii internetowej jest wrażliwe na jakość i szybkość łącza internetowego. Oznacza to, że jeśli po dwóch stronach nie będzie dostępnego odpowiednio szybkiego łącza, to połączenie jest narażone na gorszą jakość i możliwość zerwania go w najmniej oczekiwanym momencie.

Dodaj komentarz