Maszyny i urządzenia

Silosy jako magazyny na paliwo opałowe

Składowanie różnych zbóż zawsze było kojarzone z dużymi silosami. Te niezwykle przydatne konstrukcje okazują się przydatne nie tylko do składowania wspomnianych płodów rolnych. Coraz częściej silosy znajdują zastosowanie jako magazyny na sypkie paliwa opałowe. Takie zastosowanie silosów zaczyna być dostrzegane coraz częściej i ma to oczywiście swoje realne uzasadnienie.

Z czego się składa silos do trocin?

Wspomniany już wcześniej silos do trocin składa się przede wszystkim ze specjalnego płaszcza cylindrycznego, który stanowi czynną objętość zasobnika. Tuż poniżej płaszcza znaleźć można mocny lej ze wzmacnianą ramą wsporczą. Dodatkowo w silosach montowane są mechaniczne urządzenia wybierające materiał sypki z wnętrza całej konstrukcji. Warto też dodać, że niektóre modele wyposażone są także w instalację przeciwpożarową oraz panele antywybuchowe. Silosy do trocin mogą się świetnie sprawdzać w miejscach, gdzie zachodzi konieczność magazynowania odpadów drzewnych.

Czym są redlery?

Pisaliśmy już o magazynowaniu paliwa sypkiego to teraz czas na jego transport. Tutaj świetnie sprawdzić się mogą redlery. Jest to specyficzny typ przenośnika, który najczęściej znajduje zastosowanie w przenoszeniu kory oraz drobnego drewna poprodukcyjnego. Redler to swego rodzaju taśma transportująca. Zastosowanie tychże mechanizmów rośnie z każdym dniem. Obecnie szczególnie chętnie z redlerów korzysta branża rolnicza, tartaki oraz inne zakłady zajmujące się przetwórstwem drewna.

Dodaj komentarz