Technologie

Nowoczesny rezonans bez skierowania w Warszawie

Badanie rezonansem magnetycznym to jedna z podstawowych metod obrazowania organów wewnętrznych. Pozwala lekarzowi precyzyjnie ocenić ich stan, a także postawić prawidłową diagnozę. W przypadku ewentualnych dolegliwości, jest również w stanie przygotować odpowiedni proces leczenia.

Wszystko to sprawia, że rezonans magnetyczny powinien być przeprowadzany z użyciem najlepszych dostępnych sprzętów. Tak się składa, że najwyższą skuteczność działania zapewniają nowe aparaty MR, w których zaimplementowane zostały najlepsze technologie.

Co ważne, gwarantują one wykonanie obrazów w jakości 3D. Dzięki nim lekarz jest w stanie jeszcze lepiej zapoznać się ze stanem pacjenta, co oczywiście pozytywnie wpływa na późniejszy proces leczenia. To jednak nie wszystko, ponieważ nowoczesny rezonans magnetyczny jest ceniony również z powodu komfortu, jaki zapewnia pacjentom.

Z czego on wynika? Wskazać należy na kilka kwestii. Przede wszystkim praca takiego sprzętu trwa znacznie krócej w porównaniu z maszynami wiekowymi. Pacjent musi więc krócej pozostawać w bezruchu. Do tego dochodzi również większy otwór gantry, pozwalający obniżyć lęk u klaustrofobików. Stare maszyny potęgują wrażenie zamknięcia, dlatego ich wykorzystanie w wielu przypadkach jest niemożliwe. Wpływ na komfort pacjenta ma również niższy hałas generowany przez taką maszynę.

Badanie rezonansem w prywatnej klinice

Powyższe zalety nowoczesnych maszyn sprawiają, że warto wybierać kliniki, które z nich korzystają. W większości przypadków to podmioty prywatne, które nie dość, że zapewniają wyższy komfort badania, to na dodatek uwalniają pacjenta od konieczności długiego oczekiwania w kolejce.

Nie bez znaczenia jest przy tym dokładność, z jaką wykonywany jest rezonans magnetyczny. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, zapewnia dostęp do wielu cenionych klinik, które przeprowadzają badania z użyciem nowych, zaawansowanych technologicznie maszyn. Warto więc poświecić nieco czasu na ich wybór oraz ocenę.

Dodaj komentarz