Biznes i finanse

Jak działa edukacyjna pasta do zębów?

W ofertach sklepów stomatologicznych można znaleźć coraz bardziej oryginalne i zaskakujące rozwiązania. Część z nich jest bardzo pomysłowa i szkoda, by świadomość ich istnienia nie dotarła do większej grupy osób. W ostatnich miesiącach niejeden sklep dentystyczny Warszawa wprowadził do swej oferty tzw. pasty edukacyjne. Na czym polega ich wyjątkowość?

Jak działa pasta edukacyjna?

Celem stosowania past edukacyjnych jest przypomnienie dzieciom, jak ważna jest dla ich zdrowia prawidłowa higiena zębów. Produkt ten jest łatwy do nabycia. Ma go w swojej ofercie praktycznie każda, duża hurtownia stomatologiczna. W skład pasty wchodzą środki barwiące, które reagują z płytką nazębną, a następnie ją zabarwiają. Dzięki temu jej użytkownik wie, gdzie warto dodatkowo skupić się na jeszcze efektywniejszym czyszczeniu powierzchni uzębienia. Co ważne, większość past edukacyjnych farbuje zęby na fioletowo lub niebiesko, dzięki czemu ich składniki są lepiej widoczne w trakcie mycia zębów.

Co jeszcze warto wiedzieć o pastach?

Najważniejszą cechą past jest nie tyle ich skład, co raczej bezpieczeństwo stosowania. Większość z nich jest przeznaczona dla dzieci w wieku minimum 7 lat. Co ważne, wiek ten nie zależy wyłącznie od zastosowanych do produkcji składników, ale też od jej potencjału edukacyjnego. Większość młodszych dzieci mogłaby nie do końca zrozumieć istotę działania tych past. Co gorsza, mogłyby one zacząć się nimi w sposób niekontrolowany bawić, co nie byłoby korzystne tak dla nich samych, jak i dla ich rodziców. Często zdarza się, że sklep sprzęt stomatologiczny sam instruuje dzieci, jak korzystać z danej pasty. Wszystko po to, aby jak najlepiej wykorzystać jej możliwości w zapobieganiu próchnicy i innych chorób uzębienia.

Reasumując, dobry sklep dentystyczny powinien do swej oferty wprowadzić pasty barwiące. I nie chodzi tu wyłącznie o edukacyjne walory tego produktu (choć są one bardzo ważne), ale też o frajdę i ciekawość, jaka będzie się wiązać z ich stosowaniem. W końcu tak też można promować zdrowie.

Dodaj komentarz